Pokoje Gościnne Iwona Wojtanek

Okolice


Brzegi to prawdziwa oaza spokoju i cziszy.
Tereny wokół naszej miejscowości sprzyjają wycieczką widokowym.
Zaciszna okolica otoczona lasami sprzyjają wypoczynkowi o każdej porze roku : latem nad górską rzeką Białką, a zimą na stokach narciarskich w pobliskim Jurgowie.

Bezpośrednie sąsiedztwo z Bukowiną Tatrzańską zapewnia duży wybór wyciągów dla spragnionych jazdy narciarzy i snowboardzistów.

 

Szlaki

Szlak z Wodogrzmotów do Doliny Pięciu Stawów
Szlak trudny niekiedy górskimi graniami - dla bardzo doświadczonych turystów, czas przejścia ok. 5 godzin. Po drodze największy wodospad w Polsce – Siklawa

Szlak z Sołtystwa na Czarnej Górze do Rzepisk
Trasa z początku dość stroma, później łagodna i przyjemna. Czas przejścia to 1 godz. 30 min. Długość 6,2 km. Jest to jeden z najpiękniejszych szlaków jaki znajduje się na terenie gminy Bukowina Tatrzańska. Widoki, które możemy tam podziwiać zapierają dech w piersiach! Początek trasy znajduje się na Sołtystwie gdzie Czarna Góra łączy się z Czarną Górą Zagórą.

Szlak przez Świstówkę do Doliny Pięciu Stawów
Jest to najłatwiejsze dojście do tej Doliny. Szlak przecina słynny żleb "Żandarmerii", który jest znany z olbrzymich lawin jakie schodzą tu w okresie zimowym na szosę do Morskiego Oka. Dlatego też jest on w zimie zamykany.

Wierch Przedomiański
Trasę 3,5 km. rozpoczynamy na ul. Kościuszki. Szlak bardzo łatwy, Czas przejścia to 1 godz.

Szlak wzdłuż rzeki Białki
Jest oznakowany na biało-niebiesko, bardzo łatwa trasa, bez podejść. Świetnie nadaje się na piesze wycieczki oraz jazdę na rowerze. Prowadzi doliną po nabrzeżu rzeki Białki, długość trasy to około 6,5 km, a czas przejścia to około 1 godz. 30 min. Do szlaku można dotrzeć w zasadzie z każdego miejsca w Białce Tatrzańskiej, gdyż ciągnie się on wzdłuż całej miejscowości.

Szlak z Brzegów do Bukowiny Dolnej
Biegnie Wierchem Brzegowskim, z którego rozciągają się piękne widoki na Rzepiska oraz Tatry Bielskie i Wysokie. Pierwszy etap trasy jest bardzo łatwy, drugi etap jest trudny ze względu na ostre zejście i przeprawę przez strumyk. Szlak kończy się "Między Górami" - w Dolnej Bukowinie. Długość szlaku to około 4,8km, a czas przejścia to 1 godz. 05 min.

Z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka
Koniecznie należy zatrzymać się w Wodogrzmotach Mickiewicza – trzech kolejnych wodospadach, które wiosną potrafią budzić grozę nieokiełznanym żywiołem. Jakiś kilometr dalej ukaże nam się widok na najwyższy i najpotężniejszy tatrzański szczyt - Gerlach.

Wierch Niski
Trasę rozpoczynamy z ronda w Bukowinie Tatrzańskiej w kierunku Wysokiego Wierchu. Szlak ten jest łatwy nadający się zarówno do wędrówek pieszych jak i rowerowych, z krótkimi, ale dość stromymi zejściami i podejściami. Czas przejścia 1 godz. 45 min. Długość trasy 6,6km.

Szlak z Kobylarzówki
Trasa łatwa, dobra do jazdy na rowerach i nartach biegowych oraz do pieszych wycieczek. Na odcinku 1 km bardzo dobra, utwardzona i wyżwirowana nawierzchnia, później już tylko polna droga wiodąca polanami, krajem lasu. Po około 2,3 km ścieżka kończy się w polach, droga powrotna to ta sama trasa.

Droga na Rynias
Początek trasy w miejscowości Brzegi, bok domu nr 162 przy ul. Halnej; Trasa łatwa, którą należy wrócić z powrotem. Czas przejścia w dwie strony to 1 godz. Długość szlaku to 2 km
w jedną stronę.

Litwinka
Trasa łatwa, długość ok. 800m, można dojechać samochodem. Litwinka jest wzniesieniem, na którego zboczach znajdują się dwie części wsi: z jednej strony Czarna Góra, z drugiej Czarna Góra Zagóra, poza tym na szczycie góry znajduje się krzyż milenijny - widoczny nawet z sąsiednich miejscowości. Czas przejścia około 15 min.

Szlak Groń - Kotelnica - Białka Tatrzańska
Szlak o długości 6,5km. z początku bardzo łatwy, później trochę trudniejszy (należy pokonać 2 kilometrowe strome zejście. Czas przejścia to 1 godz. 20 min. Rozpoczynamy w górnej części Gronia (Sewcy).